Aktualitet

Mbërrijnë në Rinas 340 mijë vaksina Coronavac, sasia rekord e ardhur deri tani


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 08:13 - 15/07/21 |
mapo.al

Kryeministri Edi Rama e ka nisur këtë të enjte me një lajm për mbërritjen e të tjera vaksinave në Shqipëri.


Kreu i qeverisë bën me dije përmes rrjeteve sociale se në aeroportin e Rinasit kanë mbërritur mëngjesin e sotëm 340,000 dozave të vaksinës Coronavac, sasia kjo më e madhe e mbërritur njëherësh në vendin tonë.


Sipas Ramës numri i vaksinave të mbërritura në vendin tonë deri më tani është 1,578,790.

MESAZHI I RAMES
MIRËMËNGJES 😊
dhe me lajmin e mirë të mbërritjes pak minuta më parë të 340,000 dozave të vaksinës Coronavac në Aeroportin “Nënë Tereza”, sasia më e madhe e mbërritur njëherësh, që e çon në 1,578,790 numrin e vaksinave të mbërritura deri tani 🇦🇱, ju uroj të gjithëve një ditë të mbarë🙏🏼

#ShqipëriaBuzëqesh🌼

1


Etiketa: , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas