Aktualitet

Mbërrin sot në Rinas me avion ushtarak, trupi i Klodian Tanushit


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 08:47 - 15/05/19 |
mapo.al

Mbërrin sot në Tiranë trupi i majori Klodian Tanushit, i cili ndërroi jetë në Letoni, pas shpërthimit të një mine gjatë misionit me forcat e NATO. Ministria e Mbrojtjes njoftoi se trupi i pajetë i major Klodian Tanushi, që ra në krye të detyrës gjatë misionit të NATO në Letoni, mbërrin në ora 12.45, me avion ushtarak dhe do të pritet me ceremoni e nderime në pjesën ushtarake të aeroportit “Nënë Tereza”.


“Homazhet për Dëshmorin e Atdheut major Klodian Tanushi dhe më pas Ceremonia Shtetërore, do të zhvillohen ditën e enjte, datë 16 maj, ora 10:00 – 12:00, tek Muzeu Historik Kombëtar.
Menjëherë pas përfundimit të ceremonisë shtetërore, arkivoli me trupin e major Tanushit do të vendoset në shtrat topi dhe do përcillet në Varrezat e Dëshmorëve në Tiranë, ku do t’i jepet lamtumira e fundit”, – thotë Ministria e Mbrotjes.
Major Klodian Tanushi
1
Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas