Aktualitet

Mbështetësit e Trump lajmërojnë protestë përpara zyrave të Twitter
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 11:29 - 12/01/21 |
mapo.al

Policia në San Francisco po përgatitet për një tubim të mundshëm përpara zyrave të Twitter pas bllokimit të presidentit të SHBA-së, Donald Trump.Zyrat e Twitter në San Francisco, Kaliforni aktualisht janë kryesisht bosh për shkak të pandemisë dhe punonjësit po punojnë nga shtëpia.


Kjo nuk mund të parandalojë disa mbështetës të presidentit të SHBA-së Donald Trump të demonstrojnë para ndërtesës kundër ndalimit të tyre ndaj presidentit të SHBA-së në Twitter.Siç raporton San Francisco Chronicle, autoritetet në metropolin e bregut perëndimor po përgatiten për një tubim të hënën.Për arsye taktike, policia nuk dëshironte të jepte ndonjë detaj në lidhje me përgatitjen ose numrin e pritur të demonstruesve. Situata në SHBA është veçanërisht e tensionuar pas sulmeve në Capitol Hill nga mbështetësit e dhunshëm të Trump.

Lexo edhe :  Twitter vijon me "fushatën" - Mbyllen 70 mijë llogaritë e ndjekësve të QAnon

Sipas një përfaqësuesi të policisë, ata janë në kontakt me Twitter dhe kanë burime të përshtatshme për të reaguar ndaj zhvillimeve aktuale.

Një zëdhënës i Twitter tha se siguria e punonjësve është një përparësi kryesore.


Etiketa: , ,

Pas