Aktualitet

Mbetjet, Gerti Bogdani: Krim në Fier, qytetarët po mbyten nga tymi toksik-VIDEO


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 21:51 - 29/07/21 |
mapo.al

Ish-deputeti i PD, Gerti Bogdani, përmes një statusi në rrjetet sociale shprehet se është e tmerrshme ajo që po ndodh në Fier nisur nga situata e shkaktuar nga mbetjet urbane.


Bogdani thekson se qytetarët po mbyten nga tymi toksik, ndërsa qeveria dhe institucionet përgjegjëse ende nuk kanë reaguar.


“E tmerrshme ajo qe po ndodh ne Fier dhe gjithe zonen perreth! Nderkohe qe banoret e kalimtaret, femije e te moshuar, po mbyten nga tymi toksik, qeveria nuk ka marre asnje mase!”, shkruan Bogdani, teksa poston video nga situata e mbetjeve urbane, ku i gjithë qyteti i Fierit është mbuluar nga një re e zezë tymi.Kjo situatë në Fier vijon prej disa ditësh.Statusi nga Gerti Bogdani
E tmerrshme ajo qe po ndodh ne Fier dhe gjithe zonen perreth! Nderkohe qe banoret e kalimtaret, femije e te moshuar, po mbyten nga tymi toksik, qeveria nuk ka marre asnje mase! Nderkohe qe i gjithe shteti duhet te ishte ne kembe per te zgjidhur situaten e per t’u ardhur ne ndihme banoreve, ata nuk jane aty, kane nisur pushimet e i bejne karshillek ketij populli te zhytur ne varferi, me selfie nga jahtet lluksoze!
Nuk eshte vetem turp kjo qe po ndodh, eshte nje krim!!!
#QeveriaQeDuam apo #QeveriaQeNukDuam
#TURP #KRIM #ShqiperiaMeritonMeShume

 

1


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas