Aktualitet

“Mbi 11 mijë të kryera sot”- Manastirliu: Ja sa vaksinime janë bërë që prej fillimit të fushatës


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 22:12 - 15/05/21 |
mapo.al

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu, me anë të një statusi në rrjetet sociale ka publikuar shifrat, sesa vaksinime janë kryer sot dhe sa gjatë gjithë fushatës së vaksinimit.


Manastirliu shprehet se sot janë kryer mbi 11 mijë vaksinime, ndërsa shton se që nga fillimi i fushatës së vaksinimit janë kryer mbi 664 mijë vaksinime.
“Vetëm sot në mbarë vendin janë kryer 11 121 vaksinime.  

Ndërsa, nga fillimi i fushatës ‘Shqipëria buzëqesh’ janë kryer 664 452 vaksinime”, shkruan Manastirliu.

1


Etiketa: , ,

Pas