Aktualitet

Mbi 14 mijë raste të reja me COVID në Itali, humbin jetën 251 persona


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 18:21 - 20/02/21 |
mapo.al

Gjatë 24 orëve të fundit në Itali janë konfirmuar të infektuar me Covid 14 931 raste të reja dhe kanë humbur jetën 251 persona.

Sipas raportit të fundit të ministrisë së Shëndetësisë, janë kryer 306 078 testime nga të cilat vihet re se ka një rënie të shkallës së pozitivitetit krahasuar me një ditë më parë.


Gjithashtu gjatë orëve të fundit janë shtruar në spital 2 175 persona.
Nga fillimi i pandemisë e deri më tani numri i përgjithshëm i të infektuarve me Covid është 2 795 796 persona mes të cilëve kanë humbur jetën 95 486 pacientë.


1Etiketa: ,

Share
Mbyll
CLOSE
CLOSE
Pas