Aktualitet

Mbi 2.5 milionë viktima në të gjithë botën nga koronavirusi


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 18:27 - 25/02/21 |
mapo.al

Më shumë se 2.5 milionë njerëz në të gjithë botën kanë humbur jetën për shkak të koronavirusit.


Janë 2 500 770 viktima që nga fillimi i pandemisë, sipas të dhënave të Universitetit Johns Hopkins, ndërkohë që në 15 Janar u regjistruan 2 milionë vdekje globale.


SHBA kryeson me më shumë viktima, e ndjekur nga Brazili, Meksika, India dhe Britania e Madhe.Më 22 Shkurt, SHBA tejkaloi 500 mijë viktima nga Covid-19, sipas Universitetit Johns Hopkins.Që nga fillimi i pandemisë janë raportuar globalisht, 112 716 833 raste me Covid-19.1


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas