Aktualitet

Mbi 40 mijë doza AstraZeneca/ Soreca: BE dhe Shqipëri, bashkë kundër Covid-19


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 09:39 - 18/04/21 |
mapo.al

Ambasadori i BE-së, Luigi Soreca ka reaguar me anë të një postimi në Twitter, lidhur me ardhjen e 40.800 doza të vaksinave AstraZeneca përmes mekanizmit “COVAX”.

Soreca shkruan se Bashkimi Europian ka financuar plot 2.2 miliardë euro për “COVAX”, dhe se ndjehet krenare për kontributin e saj.


“Bashkimi Evropian është këtu për të mbështetur Shqipërinë dhe për të mposhtur së bashku këtë pandemi!”, – vijon ai.

Postimi i Luigi Soreca-s në Twitter:1


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas