Aktualitet

Mbi 59 milionë persona të infektuar me koronavirus në botë
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 18:10 - 23/11/20 |
mapo.al

Në të gjithë botën, 59,080,520 raste të infeksionit janë konfirmuar që nga fillimi i pandemisë së koronavirusit, sipas të dhënave në faqen e internetit të Worldometers.Gjithashtu është bërë e ditur se 1,395,340 njerëz kanë ndërruar jetë dhe 40,838,729 u shëruan.


Aktualisht 16,830,158 persona janë ende raste aktive në mbarë botën.
Shtetet e Bashkuara kanë numrin më të madh të të infektuarve – 12,589,088, të ndjekura nga India – 9,140,312, Brazili – 6,071,401, Franca – 2,140,208 dhe Rusia – 2,114,502.
1


Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas