Aktualitet

Mbi 9100 viktima në SHBA/ Kirurgu i përgjithshëm i Shtetit: Java që vjen më e trishta

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 20:30 - 05/04/20 |
mapo.al

SHBA tashmë duket se ka marrë gjithë vëmendjen e koronavirusit duke shënuar 321 mijë të prekur por edhe një rritje të shpejtë të viktimave, 9 mijë e 100.


Kirurgu i përgjithshëm amerikan i Shtetit, Jerome Adams ka thënë se java që vjen do të jetë më e trishta dhe e vështira në jetët e amerikanëve. Një gjë të tillë e ka konfirmuar edhe Anthony Faucy, eksperti kryesor infektiv në SHBA.


Por Jerome Adams thotë se ka shpresë në fund të tunelit vetëm nëse për 30 ditë amerikanët respektojnë rregullat e vendosura në mënyrë rigoroze.
Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas