Aktualitet

Mbijetesa kalon dhe nëpërmjet përplasjes!?


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 01:16 - 25/10/21 |
Osman Stafa

Partia Demokratike duhet të jetë e gatshme të paguajë çfarë do lloj çmimi dhe të mbajë mbi supe çfarë do peshe në emër të lirisë!


Mendoj se ky është çmimi i ekzistencës së saj dhe se ky është misioni që lindi si shpresë dhe liri.


Partia Demokratike dhe z. Basha kishin nevojë për këtë shkundje, ashtu siç dhe z. Berisha për këtë zgjim përtej “qytetarit dixhital”.Unë nuk e shikoj si betejë individësh, por si një betejë qëndrimesh dhe parimesh.
Kështu ka nevojë dhe i tërë sistemi ynë politik dhe ligjor për një ndryshim esencial në funksion të lirisë, demokracisë dhe ligjit.Mbijetesa kalon dhe nëpërmjet përplasjes!?

*Ish-kryetar i PD në Durrës

1


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas