Aktualitet

Mbizotërojnë orët me diell dhe temperaturat e larta – Moti


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 07:10 - 14/07/21 |
mapo.al

Orët me diell do të mbizotërojnë edhe për ditën e sotme, e mërkurë 14 korrik, në vendin tonë.


Vranësirat parashikohen të jenë të pakta kalimtare pergjatë relieveve malore.


Era parashikohet të jetë nga kuadrati i jugut me shpejtësi mesatare 1-8 m/sek, shoqëruar me një valëzim në dete të forcës 1-2 ballë.Temperaturat pritet të pësojnë rritje të lehtë në vlerat maksimale.Më konkretisht në:zonat malore 17°C deri në 35°C
zonat e ulëta 20°C deri në 38°C
zonat bregdetare 20°C deri në 36°C

1


Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas