Aktualitet

Mbledhja – Marku: Të nisim protestat. Basha: Betejën e vazhdojmë në Parlament


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 19:44 - 04/05/21 |
mapo.al

Në mbledhjen e kryetarit të PD, Lulzim Basha, me deputetët dhe kandidatët jo fitues, Mark Marku ka kërkuar nisjen e protestave.


Sipas tij duhet të lihen mënjanë procedurat dhe të nisin protestat, duke theksuar se ka ardhur koha që të tregojnë si mbrohet vota.


“Duhet të lemë procedurat, ka ardhur koha të tregojmë si e mbrojmë ne votën. Duhet të nisim protestat popullore.”-ka thënë Mark Marku.Burime nga mbledhja me dyer të mbyllura bëjnë me dije se kryedemokrati ka pohuar se në shtator do të jenë në Parlament.“Betejen në shtator do ta vazhdojmë në Parlament.”-ka thënë Basha.Mbledhja në selinë blu ka zgjatur më shumë se një orë. Ky takim duket se ishte orientues, ku Basha i ka udhëzuar demokratët sesi duhet të vijonë.

Lexo edhe :  "Qepe gojën, mos bëj dërr-dërr" - Nisja e debatit në Kuvend dhe largimi i PD

Kryedemokrati ka kërkuar prej tyre që të vijojnë punën me të njëjtin ritëm për të mbledhur prova në mënyrë që të faktojnë masakrën zgjedhore.

LEXO EDHE: 

Hyrja në parlament, Basha: Fillimisht do mbledhim prova për masakrën zgjedhore

1


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas