Aktualitet

Mbledhja në seli – Demokratët me gishtat lart, të qeshur por edhe të zymtë


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 20:32 - 04/05/21 |
mapo.al

Kreu i PD, Lulzim Basha, mblodhi sot pasdite për më shumë se një orë në selinë blu deputetët e rinj që dolën nga zgjedhjet e 25 Prillit, por edhe ata që nuk arritën që të ishin pjesë e listës fituese. Gjatë këtij takimi u diskutua mbi strategjinë opozitare pas vendimit për të mos njohur zgjedhjet parlamentare të 25 prillit


Në fytyrat e një pjese të demokratëve vërehej zymtësi, por kishte edhe nga ata që e kishin marrë me sportivitet duke ngjitur shkallët me buzëqeshje dhe të tjerë që mbanin entuziazmin me dy gishtat lart.


Nga takimi, sipas Mark Markut duhet të lihen mënjanë procedurat dhe të nisin protestat, duke theksuar se ka ardhur koha që të tregojnë si mbrohet vota.Ndërsa burime nga mbledhja me dyer të mbyllura bëjnë me dije se kryedemokrati Lulzim Basha, ka pohuar se në shtator do të jenë në Parlament.

Lexo edhe :  Basha: Unë po sakrifikohem, duke qëndruar në krye të PD! Ky nuk është privilegj, e bëj për demokratëtKryedemokrati Basha iu ka kërkuar demokratëve që të vijojnë punën me të njëjtin ritëm për të mbledhur prova në mënyrë që të faktojnë masakrën zgjedhore të 25 prillit.Partia Demokratike arriti të marrë 59 deputetë në zgjedhjet e të dielës së 25 prillit, ndërsa shënoi një rritje të konsiderueshme në vota. PD dhe koalicioni i saj morën në 12 qarqet 622 262 vota, ose 150 mijë vota më shumë se në 2017.

Partia Socialiste fitoi zgjedhjet parlamentare të 25 prillit, duke marrë 74 mandate ose 768 250 vota, ndërsa Edi Rama hyri në histori si kryeministri i parë që fiton tre mandate radhazi.

<
>
640-0-609184ef8de3d 640-0-609184efb8b9a 640-0-609184efe577a 640-0-609184f0a9863 640-0-609184f0cc39f 640-0-609184f1dbed1 640-0-609184f2c4610 640-0-609184f2e945b 640-0-609184f03c8ff 640-0-609184f3b095d 640-0-609184f3dfe6d 640-0-609184f14ab5f 640-0-609184f16eb29 640-0-609184f20dfb4 640-0-609184f27a554 640-0-609184f29e3c0 640-0-609184f38c0ba 640-0-609184f40d81c 640-0-609184f40d81c (1) 640-0-609184f45d085 640-0-609184f083a94 640-0-609184f100d27 640-0-609184f0160d8 640-0-609184f191da8 640-0-609184f365db7 640-0-609184f435e40 640-0-609184f481f49 640-0-609184f481f49 (1) 640-0-609184f2358e8 640-0-609184f2580fc 640-0-609184f061531 640-0-609184f318241

 

1


Etiketa: , , ,

Pas