Aktualitet

Mbledhje e jashtëzakonshme në Greqi, përhapja e mutacionit Delta shkakton alarm














Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 16:30 - 24/06/21 |
mapo.al

Përhapja e mutacionit të COVID, Delta, ka shkaktuar alarm te autoritetet shëndetësore greke.






Mediat bëjnë me dije se deri tani janë konfirmuar 20 raste me këtë mutacion në Kretë.


Për këtë arsye u thirr një mbledhje e jashtëzakonshme në orën 15:30.







Duke folur për Sky, presidenti i EODY, Panagitiotis Arkoumaneas deklaroi se rastet e mutacionit Delta deri tani janë shfaqur në Athinë, Kretë dhe Korint.



Arkoumaneas theksoi se deri në fund të Gushtit mutacioni i tipit Delta do të jetë përhapur më shumë në Greqi ndërsa alarmi është për ata që nuk janë vaksinuar ende.



1


Etiketa: , ,

Pas