Aktualitet

Mbledhjet në errësirë, OSHEE tregon pse i fiku dritat Kuvendit


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 12:28 - 26/10/21 |
mapo.al

OSHEE tregon pse ikën dritët në kryesinë e Kuvendit paraditen e sotme.


“Për shkak të shkëndijës elektrike (duke shkaktuar zjarr), në kabinën private në pronësi të Kullave Binjake, OSHEE stakoi linjën që furnizon zonën përreth për masë sigurie. Ndërkohë, manovruam duke rikthyer energjinë për zonën përmes linjës së dytë”, thuhet në njoftimin e OSHEE-së.


Energjia iku ndërsa në Komisionin e Ekonomisë dhe të Ligjeve po diskutohej marrëveshja e garancisë me BERZH për energjinë.Bëhet fjalë për një hua prej 70 milionë eurosh për përballimin e krizës së pandemisë.
LEXO EDHE: Po diskutonin për energjinë, Kuvendit i ikin dritat

1


Etiketa: , , , , ,

Pas