Aktualitet

Mblidhni qeverinë, mos flini


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 15:19 - 01/10/21 |
Klodian Tomorri

Sot OSHEE bleu energji me 240 euro për mega. Ky është rekordi historik me të cilin Shqipëria ka blerë ndonjëherë energji, 5 herë më shtrenjtë se çmimi i vitit të kaluar.


Megjithatë çmimi i kripur është problemi më i vogël tani. Edhe me 240 euro nuk u arrit të sigurohej e gjithë energjia për të garantuar furnizimin e vendit. Shqipëria tani po rrezikohet seriozisht nga kufizimet e energjisë. Është kërcënim real, me probabilitet të lartë.


Mblidhni qeverinë, bllokoni Statkraftin dhe Limakun të shesin energji jashtë. Sot hidrocentralet më të mëdha private në Shqipëri, po e shesin të gjithë energjinë jashtë, ndërkohë që vendi po zhytet në errësirë.Po kështu mblidhni qeverinë dhe kufizoni fitimin e kompanive që prodhojnë energji, ashtu siç e bëri Spanja para pak ditësh. Situata është e jashtëzakonshme. Kjo ka për të qenë krizë e tmerrshme/

Lexo edhe :  Vetëvrasja tragjike e një populli1
Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas