Auto

‘Mbretër të luksit’, këta futbollistë lozin me këto supermakina

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 17:31 - 20/11/18 |
mapo.al

Futbolli jo vetëm është një lojë argëtuese, por ky lloj sporti tashmë është kthyer në një industri të madhe fitimi dhe këtë e tregojnë kontratat dhe nënshkrimet, por edhe luksi se ku jetojnë futbollistët.


Media prestigjioze angleze  “The Sun” ka bërë një listim të makinave më të shtrenjta të  futbollistëve, të cilat jo vetëm nga emri i markave, por edhe nga çmimi që ato kanë, vërtetojnë se futbolli është edhe luks.


Mbretërit për luksin e makinave në përllogaritjen e “The Sun” renditen Kristiano Ronaldo, lojtari i Juventus si dhe ish-bashkëlojtar i tij tek Reali, Karim Benzema.


Lista e lojtarëve dhe e makinave të tyre:


10- Lamburxhini Aventador i Agureso 262 mijë paund

9- Ferrari 599 GTO e Françesko Totit 342 mijë paund

8- Rolls Royce Phantom i Devid Bekham. 350 mijë paund

7- Mercedes-Benz SLR McLaren i El Hadji-Diouf 420 mijë paund

6- Maybach 57 Xenatec Coupe i Samuel Etos 600 mijë paund

5- Porsche 918 Spyder i Zlatan Ibrahimoviç 650 mijë paund

4- Aston Martin One-77 i Samuel Etos 1.25 milionë paund

3- Bugati Veiron i Benzemas dhe Ronaldos 1.7 milionë paund

2- LaFerrari i Aubamejang dhe Kristiano Ronaldos 2 milionë paund

1 – Bugatti Chiron i Ronaldos dhe Benzemas 2.5 milionë paundfoto galeri foto galeri foto galeri foto galeri foto galeri foto galeri foto galeri foto galeri foto galeri foto galeri foto galeri

 


Etiketa: , , ,

Pas