Kryesore

Mbyllen baret e restorantet/ MSH nxjerr urdhrin për fundjavën: Të dielën çdo gjë e kyçur
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 23:22 - 22/05/20 |
mapo.al

Ministria e Shëndetësisë ka nxjerrë urdhrin që edhe kjo fundjavë do të jetë e kufizuar.Nuk do të lejohen aktivitetet e biznesit, përveç farmacive dhe pikave të shitjes së produkteve ushqimore me pakicë, të cilat lejohen të ushtrojnë aktivitetin e tyre ditën e shtunë, datë 23 Maj 2020 deri në orën 21:00.


Ndërsa ditën e dielë te gjitha aktivitetet do të jenë të mbyllura.Nuk do të lejohet lëvizja e makinave, ndërsa sa i takon lëvizjes së këmbësorëve, lejohet lëvizja e pensionistëve, ditën e shtunë dhe ditën e diel, datë 23 dhe 24 maj 2020 deri në orën 10:00, të shoqëruar me jo më shumë së një person në krah.Lejohet gjithashtu lëvizja e prindërve me fëmijëve deri në moshën 14 vjeç, ditën e shtunë dhe ditën e dielë, datë 23 dhe 24 maj 2020, pas orës 11, të pashoqëruar me persona të tjerë në krah.

Lexo edhe :  Koronavirusi/ Brenda janarit do të vijnë 10 mijë vaksina "Pfizer"

LEXO EDHE: 

Si do të lëvizim në fundjavë? Rama njofton planin e masave

1


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas