Aktualitet

Mbyllen qendrat e votimit në Kosovë, ja sa është pjesëmarrja


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 19:06 - 17/10/21 |
mapo.al

Ka përfunduar pa incidente të theksuara procesi zgjedhor sot në Kosovë. Qytetarët iu janë drejtuar kutive të votimit në 38 komuna, për t’i zgjedhur përfaqësuesit e tyre lokal, asamblistët dhe kryetarët.


Të gjitha qendrat e votimit u hapën me kohë në orën 07:00 të mëngjesit dhe të njëjtat janë mbyllur në orën 19:00.


Në këto zgjedhje kanë marrë pjesë  apo  votues nga 1 milion e 885 mijë e 448 qytetarë që kishin të drejtë vote.Numri i qendrave të votimit në tërë Kosovën ka qenë 883 ndërkaq i vendvotimeve ishte 2,477.
Pas pak  do të dalin edhe rezultatet e para preliminare të këtyre zgjedhjeve.  Telegrafi nga orët e mëngjesit ka raportuar dhe po vazhdon të raportoj në kohë reale për tërë procesin zgjedhor.1


Etiketa:

CLOSE
CLOSE
Pas