Aktualitet

Mbyllet Ambasada Gjermane – Njoftim i rëndësishëm për ata që kanë aplikuar për viza


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 12:05 - 18/11/20 |
mapo.al

Ndërpritet procesi i dhënies së vizave në Ambasadën Gjermane në Tiranë. Lajmi është dhënë nga vetë ambasada, duke cilësuar se vjen si masë e minimizimit të përhapjes së Covid-19.


“Informacion i rëndësishëm! Prej ditës së sotme, 18.11.2020, nisur nga gjendja aktuale, zyra e vizave dhe e pasaportave të Ambasadës Gjermane në Tiranë është e mbyllur për arsye parandaluese”, shkruan ambasada në “Facebook”.


Personat të cilët u duhet të paraqiten në ambasadë për vizat dhe pasaportat, do të marrin në momentin më të parë të mundshëm një datë/orë të re aplikimi.

“Ne do të informojmë përmes faqes së internetit apo Facebook-ut sapo zyra të rinisë veprimtarinë e saj. Lutemi për mirëkuptimin tuaj”, vijon Ambasada Gjermane teksa shton se në raste urgjente qytetarët të kontaktojnë përmes numrit.

Lexo edhe :  Trasportonte valutë/ 55-vjeçari dhunohet e grabitet nga 2 persona në Tiranë1


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas