Aktualitet

Mbyllet derbi i kryeqytetit, Tirana fiton pas 5 vitesh me Partizanin
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 20:57 - 13/12/19 |
mapo.al

Ka përfunduar sfida emocionuese mes Partizanit dhe Tiranës në ‘Air Albania Stadium’. Pas pesë vitesh përpjekje, bardheblutë fitojnë sot 1-2 ndaj “demave të kuq”.


Pjesa e parë u mbyll në paqe me rezultatin 1-1, me golat e Bathës në minutën 7 dhe Bardhit në të 11’.


 


Vetëm pak minuta nga fund ii takimit, Tirana kalon në avantazh dhe ngjitet në vendin e 5-të me 22 pikë.
Etiketa: , , ,

Pas