Aktualitet

Mbyllet laboratori në Durrës, mes të infektuarve dyshohet të jetë edhe bashkëshortja e Dakos
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 12:27 - 30/06/20 |
mapo.al

4-5 punonjës të Laboratorit mikrobiologjik në Drejtorinë e Shëndetit Publik në Durrës kanë rezultur pozitivë me Covid-19. Kjo gjë ka sjellë mbylljen e laboratorit, ndërsa të gjithë punonjësit që janë marrë me analizat janë izoluar.Dyshohet se mes të infektuarve është edhe bashkëshortja e ish-kryebashkiakut të Durrësit, Vangjush Dakos. Madje dyshohet se edhe Vangjush Dako ka bërë tamponin e koronavirusit, por nuk janë dhënë ende të dhëna si kanë dalë rezultatet e tij.


Sot në Durrës u konfirmuan 10 raste poztivë dhe një viktimë.
1

Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas