Sport

Mbyllet mes kaosit Bylis-Vllaznia, ndërhyjnë forcat e sigurisë (VIDEO)

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 18:00 - 03/02/20 |
mapo.al

Mes golave dhe spektaklit, kështu nisi takimi mes Bylisit dhe Vllaznisë. Ndeshja përfundoi në shifrat 2-2, ndërsa në periudhën e 7 minutave të para u realizuan tre gola. Fillimisht ishte Malota që gjeti rrjetën me një gol të bukur nga distanca, por vendasit përmbysën gjithçka falë Murataj dhe Ndrecës.


E kur të gjithë po prisnin mbylljen e pjesës së parë dhe me Bylisin që po mbyllte mirë hapësirat mbrapa, shfaqet Gilman Lika. Një gol fantastik ka ardhur nga ky futbollist që e ndali topin në trekëndësh, duke ia bërë të pamundur portierit kundërshtar që të reagojë. Padyshim një nga realizimet më të mira të kësaj Superiore deri tani, ndërsa Vllaznia e lë pas Skënderbeun me 1 pikë dhe Bylisi qendron në vendin e katërt.Ndërkohë në minutat e fundit ka pasur edhe kaos. Arbitri ka akorduar një penallti “fantazmë” pasi topi ka goditur në shpinën e Ramadanit, por e ka kuptuar gabimin dhe e ka anulluar. Megjithatë lojtarët e Bylisit do të reagonin në mënyrën më të keqe të mundshme, ndërsa është nevojitur ndërhyrja e forcave të sigurisë për të mbrojtur gjyqtarët.Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas