Aktualitet

Mbyllet misioni i 60 infermierëve shqiptarë në Itali
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 19:10 - 09/05/20 |
mapo.al

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu bën me dije se ka përfunduar edhe misioni i dytë i infermierëve shqiptarë në itali për të ndihmuar vendin fqinj në luftën ndaj COVID-19.


Kjo ishte ndihma e dytë e Shqipërisë për Italinë, 60 infermierë në zonën e Marche të cilët sipas ministres e kanë kryer misionin me sukses dhe janë shëndoshë e mirë.


Grupi është pritur nga zv.ministrja Rakacolli, ndërsa në duar mbanin edhe një flamur italian.


STATUSI NGA MANASTIRLIU


Ka përfunduar me sukses misioni i grupit të dytë të 60 infermierëve që shërbyen në ndihmë të popullit mik italian. Infermierët tanë janë kthyer shëndosh e mirë në Shqipëri, pas misionit humanitar në spitalet Covid zonën e Marche në Itali.


<
>
infermieret1 infermieret2 Infermieret3 Infermieret4 Infermieret5 Infermieret6 Infermieret7


Etiketa: , , ,

Pas