Sport

Mbyllet në barazim pjesa e parë në finalen e Kupës së Italisë

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 21:44 - 15/05/19 |
ro ot

Ka përfunduar pa gola pjesa e parë në finalen e Kupës së Italisë ndërmjet Atalantës dhe Lazios. Ty dy skuadrat kanë pasur rastet e tyre për shënim por Atalanta ka rrezikuar më shumë portën e mbrojtur nga Strakosha.


Vlen të theksojmë që në minutën e 26’ Atalanta kishte mundësinë e artë për të shënuar duke shkaktuar panik në portën e Thomas Strakoshës.


Pas një goditje dënimi, topi mbetet te Gjimshiti në hyrje të zonës, që godet, por topi përplaset vetëm në shtyllën e Strakoshës. Më pas, në vazhdimin e aksionit, është De Run që godet, por topi ndalet nga një prej mbrojtësve.


1 / 1


 


Etiketa: , , , ,

Pas