Aktualitet

Mbyllet një fasoneri në Gjirokastër, rezultojnë me koronavirus 4 punonjës
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 14:50 - 16/09/20 |
mapo.al

Gjirokastër-Një fasoneri është mbyllur pasi 4 punonjës kanë rezultuar me Covid-19. Raportohet se 120 punonjës janë izoluar. Ndërsa kolegët që kanë qenë në kontakt me të prekurit, janë në pritje të përgjigjes së tamponit.


Fasoneria është mbyllur për të ndërprerë zinxhirin e transmetimit. Vendi ynë po përballet prej disa kohësh me pandeminë Covid-19.


Dje u regjistruan 152 raste të reja, duke e çuar numrin e të prekurve me koronavirus në 11 672, si dhe 2 vdekje, të cilat e çojnë numrin total të viktimave në 340.


 Etiketa: , , ,

Pas