Aktualitet

Mbyllet numërimi në Durrës, sa vota morën PS, PD e LSI


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 17:59 - 27/04/21 |
mapo.al

Është mbyllur numërimi i votave edhe në qarkun e Durrësit. Ashtu si në shumicën e qarqeve të vendit, edhe në qarkun e Durrësit është shpallur fituese, Partia Socialiste


Ndërkohë në vendin e dytë renditet Partia Demokratike dhe në vendin e tretë Lëvizja Socialiste për Integrim.


Ndarja e mandateve për qarkun e Durrësit, është 8 deputetë për PS dhe 6 deputetë për Partinë Demokratike.Konkretisht Partia Socialiste në qarkun e Durrësi ka grumbulluar 75,396 vota. Nga ana tjetër Partia Demokratike ka marrë 61,806 vota. Ndërsa LSI është ndarë me 9231 vota.
1
Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas