Aktualitet

Mbyllet raundi kualifikues, ja kush shkon në Europian
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 22:48 - 19/11/19 |
mapo.al

Uellsi është kombëtarja që pret në limite biletën për në raundin final të kompeticionit, Eur0 2020.Dy gola të Ramsey i mjaftuan për të mposhtur Hungarinë, me shifrat 2-0 dhe të qënë ata në raundin final të kompeticionit.


Fitore tenistike për Belgjikën dhe Gjermaninë, që mposhtën respektivisht, 6-1 Qipron dhe Irlandën e Veriut.Me goleadë e mbyllën këtë raund kualifikues Rusia dhe Holanda, ku me shifrat 5-0 likujduan kombëtare si San Marino dhe Estonia. Ndërkohë, në takimet tjera u regjistruar këto rezultate.


Letoni-Austri  1-0
Maqedonia e Veriut-Izrael 1-0
Poloni-Slloveni 3-2
Skoci-Kazakistan 2-1
Sllovaki-Azerbajxhan 2-0


Këto janë edhe kombëtaret e kualifikuara tashmë në Euro 2020:

• Austri

Belgjikë

 • Kroaci
 • Çeki
 • Danimarkë
 • Angli
 • Finlandë
 • Francë
 • Gjermani
 • Itali
 • Holandë
 • Poloni
 • Portugali
 • Rusi
 • Spanjë
 • Suedi
 • Zvicër
 • Turqi

• Ukrainë

Lexo edhe :  Koronavirusi në Kosovë – Shënohen mbi 1000 viktima që prej fillimit të pandemisë

Ekipet që luajnë në play-off të Ligës së Kombëve, takime që zhvillohen në muajin mars dhe kanë një shans për tu kualifikuar në Euro 2020.

Kosova
Bullgaria
Serbia
Irlanda e Veriut
Bjellorusi
Irlanda
Gjeorgji
Azerbajxhan
Hungari
Sllovaki
Norvegji
Rumani
Maqedoni e Veriut
Izrael
Islandë
Skoci
Bosnje Hercegovinë


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas