Aktualitet

Mbyllet rinumërimi në KAS, LSI nuk e fiton mandatin në Durrës


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 19:16 - 26/05/21 |
mapo.al

Ka përfunduar numërimi i 108 kutive të Qarkut të Durrësit, të kontestuara nga Partia Demokratike dhe Lëvizja Socialiste për Integrim në Komisionin e Ankimimeve dhe Sanksioneve (KAS)


Nga rihapja e kutive, Partia Socialiste ka humbur 26 vota, Partia Demokratike 38 ndërsa Lëvizja Socialiste për Integrim, ka humbur vetëm një votë.


Ky rezultat nuk favorizon Lëvizjen Socialiste për Integrim, e cila nuk ka arritur të sigurojë mandatin në këtë qark, mandat i cili ndahej me 136 vota nga Partia Socialiste.Kujtojmë që PD dhe LSI nëpërmjet përfaqësuesve të tyre në KAS kërkuan ripërsëritjen e zgjedhjeve në Qarkun e Durrësit, pasi sipas tyre ka pasur disa parregullsi e është deformuar vullneti i qytetarëve.Por kjo kërkesë u hodh poshtë nga KAS, e cila la në fuqi, vendimin e Komisionerit Shtetëror të Zgjedhjeve, i cili i cilësoi zgjedhjet në këtë qark, por jo vetëm, si të rregullta e të vlefshme.

Lexo edhe :  Policia e Durrësit në aksion, sekuestron kokainë, pushkë sportive e fishekë


1


Etiketa: , , , ,

Pas