Kryesore

Mbyllet votimi i demokratëve në Pukë, Malësi e Madhe dhe Vau Dejës, dy skualifikime
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 19:58 - 30/09/20 |
mapo.al

Mbyllet procesi i numërimit në bashkitë Pukë, Malësi e Madhe dhe Vau Dejës. Demokratët kanë shënuar një pjesëmarrje që varion nga 60 në 70% në këto bashki.


Nga lista e kandidatëve, në Vaun e Dejës u përjashtua një kandidat ndërkohë edhe në Pukë është përjashtuar nga gara një kandidat.


Në Pukë u skualifikua Prel Gjoni nga 7 kandidatë gjithësej që ishin pjesë e listës së votimeve.Ndërsa në Vaun e Dejës u skualifikua Marin Tukaj nga 4 emra që ishin në garë.


Në Bashkinë Malësi e Madhe janë konfirmuar të gjithë emrat e propozuar.


Kandidatët në degën Shkodër :

Arben Gjuraj
Artan Haxhi
Bardh Spahia
Bashkim Rroji
Benardeta Syku
Blendi Gjylbegaj
Emiljano Pjetri
Florian Bjanku
Greta Bardeli
Helga Sallaku
Helidon Bushati
Imeldi Sokoli
Izmira Ulqinaku
Ledina Mandija
Lorenc Luka
Mark Rupa
Ndoc Ashta
Nesti Kiri
Nevila Bushati
Ramiz Çobaj
Romeo Gurakuqi
Voltana Ademi
Xhemal Bushati

Kandidatët dega Malësi e Madhe

Aldo Gega
Aurel Markaj
Ermira Çobaj
Fatbardh Zekaj
Ramadan Lika

Dega Vau i Dejës

Gjoke Uldedaj
Marin Tuku
Pjeter Lleshi
Zef Hila

Dega Pukë

Antoneta Zaja
Gezim Vata
Hil Kola
Lodovik Hasani
Ndoc Faslia
Prel Gjoni
Rrok Doda


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas