Aktualitet

Ekonomia në Shqipëri/ Shehaj: Kriminale, qeveria nuk ka paketë për rimëkembjen e biznesit

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 11:53 - 27/07/20 |
mapo.al

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Agron shehaj ka reaguar lidhur me situatën e konomike në Shqipëri me anë të një postimi në facebook, duke e quajtur kriminale nga ana e qeverisë mungesën e një fondi apo pakete për rimëkëmbjen e biznesit.


“Mosveprimi është kriminal, i paprecedentë në botë. Bizneset po falimentojnë çdo cast.
Nëse rënia nuk ndalet, pasojat për ekonominë dhe mirëqenien e shqiptarëve do të jenë dramatike e do të ndihen për shumë vite”, shkruan në statusin e tij Shehaj.


Statusi i plotë


Qeveria nuk ka asnjë fond apo paketë për rimëkëmbjen e biznezit. Një paketë e ndërhyrjes dhe financimeve në ekonomi është prioritet kombëtar.


Mosveprimi është kriminal, i paprecedentë në botë. Bizneset po falimentojnë çdo cast.
Nëse rënia nuk ndalet, pasojat për ekonominë dhe mirëqenien e shqiptarëve do të jenë dramatike e do të ndihen për shumë vite.

 


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas