Aktualitet

“Mbyte, bjeri”/ Nxënësit dhunojnë barbarisht shokun e tyre brenda shkollës në Kombinat (Video)

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 23:00 - 10/02/20 |
mapo.al

Disa nxënës në një shkollë 9-vjeçare në Kombinat kanë rrahur e dhunuar barbarisht shokun e tyre brenda ambienteve të klasës, ndërsa gjithë përleshja është filmuar nga një tjetër nxënës.


Përballë barbarisë së dhunës, nxënësi përpiqet të mbrohet por pa sukses. Rreth tij, dëgjohen thirrje të tipit “mbyte, bjeri”, dhe fëmijë që qeshin me të madhe teksa duke e rrahur, e filmojnë shokun e tyre dhe më pas videon e hedhin në Instagram. Dhuna dhe bullizimi është një problem shqetësues në shkollat shqiptare./“JOQ”./

Etiketa: , , ,

Pas