ShowBizz

Mc Kresha me tekst të kopjuar në ‘Kënga Magjike’? Dasara tregon provat…

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 20:27 - 07/12/18 |
mapo.al

“Psikopatja jote” tashmë është kthyer në refren për shumë persona dhe padiskutim një ndër këngët pretendente për të fituar edicionin e 20-të të Kënga Magjike. Dhe në natën e dytë gjysmëfinale, Fifi dhe Mc Kresha bënë që të gjithë të këndonin me ta dhe të duartrokisnin pafund performancën e tyre.


Mirëpo e ftuar sot në emisionin e Rudinës, gazetarja e njohur Dasara Karaiskaj është shprehur se pjesa e Kreshës është e kopjuar. Teksa ngriti në piedestal Fifi, duke vënë në pah cilësitë e saj, Dasara tregoi se një mike e saj i kishte çuar tekstin identik të një kënge të huaj “Wyclef Jean – 911 ft. Mary J. Blige” dhe kishte pyetur edhe Kreshën, por ai e kishte bllokuar.” U zhgënjeva kur një mike më dërgoi tekstin e një kënge të huaj “911” dhe ishte identik si teksti i MC Kreshës, fjalët janë identike. Ajo ja çoi edhe MC Kreshës, por ai e bllokoi. Shpresoj që ai të na japë një përgjigje. S’besoj se kjo do ndikojë në votime. Mbetet një nga këngët e preferuara”, u shpreh Dasara.


Image


Etiketa: , , , ,

Pas