Aktualitet

McAllister-Ramës: Përgëzime për fitoren, po ndjek procesin e zgjerimit të BE


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 16:40 - 06/05/21 |
mapo.al

Eurodeputeti Parlamentit Europian, David McAllister ka uruar Edi Ramën për fitoren në zgjedhjet parlamentare të 25 prillit


McAllister thotë se po ndjek me vëmendje procesin e zgjerimit të Bashkimit Europian, dhe beson se ky proces ka të ardhme si për Shqipërinë, ashtu dhe për vendet e tjera të Ballkanit Perëndimor.


 Po ashtu zv/presidenti i PPE beson se procesi i zgjerimit të BE ka të ardhme, dhe se 6-të vendet e Ballkanit Perëndimor do të bëhen anëtare të BE-së.‘’Z. Rama me lejoni t’ju përgëzoj për fitoren tuaj në zgjedhjet parlamentare në Shqipëri. Suksese për mandatin e radhës dhe zhvillimet e ardhshme në vend dhe si kryetar i Komisionit të Punëve të Jashtme në Parlamentin Europian, sigurisht që e ndjek me shumë vëmendje procesin e zgjerimit dhe besoj se ky proces ka një të ardhme dhe të 6-të vendet e Ballkanit Perëndimor do të bëhen anëtare të BE-së.’’– tha McAllister.

Lexo edhe :  Qeveria e re, a do të betohen Rama dhe ministrat sot te Meta?


1


Etiketa: , ,

Pas