Aktualitet

Me 1 kg kokainë dhe 39 thika në makinë, momenti i arrestimit të 44-vjeçarit


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 19:26 - 07/09/21 |
mapo.al

Haxhi Mykaj është 44-vjeçari i arrestuar pasditen e sotme gjatë operacionit të policisë në Babrru, ku u sekuestruan 1 kg e 32 gram kokainë.


Policia ka dhënë detaje në lidhje me aksionin bluve duke theksuar se në automjetin e Mykajt janë gjetur dhe sekuestruar edhe 39 thika. Tashmë materialet hetimore në lidhje me këtë çështje i kanë kaluar Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë, për veprime të mëtejshme.


“Finalizohet operacioni policor i koduar “Chivas Regal” për goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e shpërndarjes së drogave të forta. Sekuestrohen 1 kg e 32 gram me lëndë narkotike kokainë, 39 thika dhe 1 automjet, vihet në pranga poseduesi i tyre.Seksioni për Hetimin e Narkotikëve në DVP Tiranë, në vijim të kontrolleve për rritjen e parametrave të sigurisë në qytet, si dhe për parandalimin e veprimtarisë së paligjshme të shpërndarjes së lëndëve narkotike, në bazë të informacioneve të marra në rrugë operative, kanë organizuar dhe finalizuar operacionin policor të koduar “Chivas Regal” në kuadër të cilit u bë arrestimi në flagrancë i shtetasit:Lexo edhe :  Vrasja e Sabrinës nga ish-bashkëshorti, protestë në Tiranë dhe Fier

-Haxhi Mykaj., 44 vjeç, banues në Tiranë.Ky shtetas u kap në flagrancë në rrugën “Azem Galica” Paskuqan, pasi gjatë kontrollit të automjetit me të cilin qarkullonte, sherbimet e Policisë gjetën dhe sekuestruan një sasi prej 1 kg e 32 gramë kokainë dhe 39 thika. Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë, për veprime të mëtejshme”, njofton policia.

LEXO EDHE:

Policia aksion në Tiranë, kapet një person me kokainë në makinë, detajet e para

 

1


Etiketa: , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas