Aktualitet

Më 2 dhjetor votohet qeveria e re – Ja ministria që do drejtojë Dritan Abazoviç në Mal të Zi
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 22:23 - 26/11/20 |
mapo.al

Më në fund i mandatuari për kryeministër në Malin e Zi, Zdravko Krivokapiq do të paraqesë nesër emrat përfundimtarë për përbërjen e qeverisë së re.Krivokapiq do të prezantojë më 2 dhjetor përbërjen e kabinetit dhe programin përpara Kuvendit, që më pas pritet të votojë dhe qeverinë e re.


Sipas asaj që raportojnë mediat malazeze, shqiptari Dritan Abazoviç, i cili është dhe një nga pikat kyçe të krijimit të koalicionit qeverisë do të marrë drejtimin e Ministrisë së Mbrojtjes. Ai do të jetë gjithashtu dhe zv/kryeministër.1

Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas