Aktualitet

Me 20 mijë euro të padeklaruara, procedohet 50-vjeçari në Kakavijë

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 12:48 - 12/10/20 |
mapo.al

Një 50-vjeçar është proceduar penalisht pasi u kap me 20 mijë euro të padeklaruara në pikën kufitare të Kakavijës. Bëhet fjalë për të identifikuarin me inicialet A.O., banues në Sarandë.50-vjeçari po udhëtonte drejt Greqisë me një kamion ndërsa paratë i kishte të fshehura në çantë, kur u ndalua nga Policia Kufitare.


Shuma prej 20 mijë eurosh u sekuestrua në cilësinë e provës materiale. Ndaj A.O. rëndojnë tashmë akuzat për veprat “Mosdeklarimi i të hollave dhe sendeve me vlerë në kufi” dhe “Pastrimi i produkteve të veprës penale ose veprimtarisë kriminale”.
1

Etiketa: , ,

Pas