Aktualitet

Me 46 kg kanabis nga Fushë-Kruja drejt Durrësit, arrestohet

               Publikuar në : 10:43 - 10/10/19 |
mapo.al

Një 48-vjeçar është vënë në pranga nga Policia e Durrësit. Në bazë të informacioneve nga banorët, shtetasi K.V., nga Fushë – Kruja po transportonte një sasi lënde narkotike drejt Durrësit, por u kap në flagrancë nga operacioni i koduar “Rrethi”.


Gjatë kontrollit të mjetit tip ‘Benz’, policia gjeti të fshehur sasinë e drogës. Grupi hetimor po punon për identifikimin e personave të tjerë të përfshirë në këtë veprimtari kriminale dhe materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Durrës për veprime të mëtejshme.Njoftimi i policisë


Specialistët për Hetimin e Narkotikëve në Drejtorinë Vendore të Policisë Durrës në bazë të informacioneve të siguruara në rrugë operative se një shtetas nga Fushë – Kruja po transportonte një sasi lënde narkotike drejt Durrësit, kanë organizuar dhe finalizuar operacionin e koduar “Rrethi”.

Si rezultat i operacionit, në lagjen nr. 13, në Plazh, Durrës është vënë në pranga shtetasi K. V., 48 vjeç, banues në Fushë – Krujë, për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve”.

Gjatë kontrollit të ushtruar në mjetin tip Benz, drejtuar nga shtetasi i mësipërm u gjet dhe sekuestrua në cilësinë e provës materiale rreth 46 kg lëndë narkotike e dyshuar e llojit Canabis Sativa.

Grupi hetimor po punon për identifikimin e personave të tjerë të implikuar në këtë veprimtari kriminale.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Durrës për veprime të mëtejshme.


Etiketa: , ,

Pas