Aktualitet

Me 5 gola të shënuar – Ronaldo fiton “Këpucën e Artë” të Euro2020


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 14:13 - 12/07/21 |
mapo.al

Pavarësisht se Portugalia u eliminua në 1/16 e finales nga Belgjika, Cristiano Ronaldo mbeti golashënuesi numër një.


Me pesë gola dhe një asistim, portugezi ishte i pari në listën e golashënuesve.


Pas tij u rendit Patrick Schick që gjithashtu kishte shënuar pesë gola, mirëpo nuk kishte asistime.Ndërkohë, Italia fitoi trofeun e Kampiones së Europës, pasi mposhti Anglinë në penallti (3 – 2).
1
Etiketa: ,

Pas