Aktualitet

Me armë te selia e PS-së/ Prokuroria kërkon 5 vite burg për Vladimir Gjutën
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 17:06 - 25/01/21 |
mapo.al

Prokuroria e Tiranës ka kërkuar dënimin me 5 vite heqje lirie për Vladimir Gjutën. Ky i fundit u arrestua një vit më parë pranë selisë së Partisë Socialiste në kryeqytet duke lëvizur me armë zjarri.Prokuroria e Tiranës kërkoi këtë masë dënimi në përfundim të hetimeve pasi e akuzon për “mbajtjes pa leje të armëve luftarake” dhe për “mbajtje pa leje të armëve të ftohta”.


Seanca e radhës, ku pritet të dëgjohen konkluzionet e mbrojtjes dhe të jepet vendimi, do të mbahet më 27 Janar.
5

Etiketa:

CLOSE
CLOSE
Pas