Aktualitet

Me biznese, avokat dhe fëmijë, skeda e dy viktimave në Durrës

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 18:53 - 27/04/20 |
mapo.al

Besmir dhe Viktor Haxhiaj nuk rezultojnë me asnjë problem në të shkuarën dhe shkak i vrasjes së tyre dyshohen borxhet.


Gazeta Mapo mëson se ata kishin disa biznese dhe ishin familjarë. Besimir Haxhiaj ishte i martuar dhe ka një fëmijë. Ndërsa vëllai tjetër Viktori ishte avokat.


Viktori dhe Besmiri ishte pronarë edhe të një kompanie “BVAUTO”, shërbim karotrec, në lagjen 15, rruga Aleksandër Goga, në Durres.


Dy vëllezërit kishin një servis të tregu i makinave dhe jepnin makina me qira. Gjithashtu të dy vëllezërit kishin edhe një Exchange dhe pikë transferimi parash në Durrës.


Sot kishin hapur biznesin për herë të parë pas mbylljes, ndërsa në momentin që po ktheheshin janë ekzekutuar.

Pistat e hetimit dyshohet se janë qëlluar per larje hesapesh me bandave në Durrës ose për borxhe financiare.

 

LEXO EDHE:

Atentat mafioz/ Tronditet sërish Shqipëria, vriten dy vëllezërit në Durrës

I zunë pritë makinës, detaje nga vrasja e dy personave në Durrës (Emrat)


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas