Aktualitet

Edi Rama përqafim vëllazëror me Albin Kurtin (FOTO)


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 23:18 - 10/06/21 |
mapo.al

Kryeministri Edi Rama ka publikuar një foto nga takimi i sotëm me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti.


Ndonëse është me rezerva marrëdhënia mes kryeministrit Rama dhe Kurtit, duket se me këtë foto, kreu i qeverisë shqiptare ka hequr çdo dyshim.


 

View this post on Instagram

 A post shared by Edi Rama (@ediramaal)Ai shfaqet në foton e postuar në Instagram me dorën në qafë tek homologu i tij Kurti, teksa vendos flamujt e dy vendeve Shqipërisë dhe Kosovës.

Më herët Rama publikoi në “Facebook”, pamje nga pritja dhe përcjellja e liderëve të rajonit dhe europianë në Tiranë në kuadër të Samitit të Liderëve të Ballkanit Perëndimor.

7


Etiketa: ,

Pas