Aktualitet

Me dy mina në çantë dhe disa celularë – arrestohet 31-vjeçari në Milot


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 09:01 - 30/07/21 |
mapo.al

Një hetim 3-javor i koduar “Miloti” ka vënë në pranga një 38-vjeçar në Fushë-Milot.


Besnik Osmanaj u arrestua nga policia pasi në çantën e tij u gjetën 2 mina të lidhura me aparat celular, një thikë, 1000 Euro dhe telefona të tjerë.


Strukturat hetimore Policisë së Lezhës, nën drejtimin e Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Kurbin, po vijojnë veprimet hetimore për identifikimin dhe kapjen e personave të tjerë të përfshirë në këtë veprimtari kriminale.Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Kurbin, për veprën penale “Mbajtja pa leje dhe prodhimi i armëve, armëve shpërthyese dhe municionit”.1

CLOSE
CLOSE
Pas