Aktualitet

Me dy mina telekomandë gati për shpërthim, arrestohet 30-vjeçari në Durrës


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 09:30 - 17/07/21 |
mapo.al

Një 30-vjeçar është arrestuar nga Policia e Durrësit, pasi iu zbuluan dy mina me telekomandë, të cilat do shishteshin kundrejt një çmimi prej 6 mijë euro.


Mësohet se arrestimi i të riut, erdhi në kuadër të operacionit “Parandalimi”, në vendin e quajtur “Muzeu”, në lagjen nr.9, Durrës, u bë kapja dhe arrestimi në flagrancë i shtetasit Eluar Thaçi, 30 vjeç, banues në Katund i Ri, Durrës.


Shërbimet e Policisë gjatë kontrollit fizik ndaj shtetasit E. Th., i gjetën dhe sekuestruan në cilësinë e provës materiale 2 mina me telekomandë të lidhura me aparat celular, të cilat ky shtetas do i shiste kundrejt shumës 6000 euro.Në bashkëpunim me Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Durrës, vijon puna për identifikimin dhe kapjen e personave të tjerë të përfshirë në këtë veprimtari kriminale.

Lexo edhe :  "Kam futur në dhe burra më të mirë, e jo më ty", kërcënoi policët, lihet i lirë


Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Durrës për veprën penale “Mbajtja pa leje dhe prodhimi i armëve, armëve shpërthyese dhe municionit”.1


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas