Aktualitet

“Më është shkatërruar shtëpia, flemë në makinë me fëmijën 8 muajsh”!

Na ndiqni në Facebook
               Publikuar në : 18:45 - 02/12/19 |
mapo.al

Ish-kryeministri Sali Barisha, përmes një statusi në ‘Facebook’, ka postuar denoncimin e një qytetari nga Sanxhaku i Laçit. Ky i fundit thotë se i është shkatërruar shtëpia dhe se asnjë institucion nuk i ka shkuar për ta ndihmuar.


Në mesazhin e publikuar nga ish-kryeministri, qytetari thotë se prej ditësh po fle jashtë në makinë, së bashku me fëmijën e vogël 8 muajsh.Postimi i plotë i Berishës


I është prishur shtëpia nga tërmeti ne Sanxhak kërkon ndihme një çadër, ka katër nete qe fle ne makine.

Lexoni mesazhin e tij. sb

Përshëndetje Z.Sali Berisha ..kërkoj ndjesh për shqetësimin ..Ju uroj te jeni mirë me Shëndet. Jam një Banor Lagja nr 5 Sanxhak (Laç) ..Mu ka shkatërruar shtëpia komplet edhe s’na ka ardhur kush me na pyet fare, jemi përjashta flemë ne makinë me gjithë një fëmijë të vogel 8 muajshe. Ju lutemi paktën nje ndihmë të vogël na bëni. Nje Çadër sa fusim Kokën me ketë ftohtë natën se s’na ka pyet kush deri sot. As ndihma asgjë.


Etiketa: , , ,

Pas