Aktualitet

“Më është shkatërruar shtëpia, flemë në makinë me fëmijën 8 muajsh”!
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 18:45 - 02/12/19 |
mapo.al

Ish-kryeministri Sali Barisha, përmes një statusi në ‘Facebook’, ka postuar denoncimin e një qytetari nga Sanxhaku i Laçit. Ky i fundit thotë se i është shkatërruar shtëpia dhe se asnjë institucion nuk i ka shkuar për ta ndihmuar.Në mesazhin e publikuar nga ish-kryeministri, qytetari thotë se prej ditësh po fle jashtë në makinë, së bashku me fëmijën e vogël 8 muajsh.


Postimi i plotë i Berishës
I është prishur shtëpia nga tërmeti ne Sanxhak kërkon ndihme një çadër, ka katër nete qe fle ne makine.Lexoni mesazhin e tij. sb


Përshëndetje Z.Sali Berisha ..kërkoj ndjesh për shqetësimin ..Ju uroj te jeni mirë me Shëndet. Jam një Banor Lagja nr 5 Sanxhak (Laç) ..Mu ka shkatërruar shtëpia komplet edhe s’na ka ardhur kush me na pyet fare, jemi përjashta flemë ne makinë me gjithë një fëmijë të vogel 8 muajshe. Ju lutemi paktën nje ndihmë të vogël na bëni. Nje Çadër sa fusim Kokën me ketë ftohtë natën se s’na ka pyet kush deri sot. As ndihma asgjë.

Lexo edhe :  Zgjerimi me 12 milje/ Berisha: Greqia t'i bëjë përmendore Ramës në Athinë

1


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas