Aktualitet

Me gotën në kokë, sa bukur i kërcen këngët shqiptare Dua Lipa (VIDEO)


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 11:32 - 04/08/21 |
mapo.al

SARANDË – Edhe pse është rritur larg atdheut, Dua Lipa duket tepër e lidhur me traditat shqiptare.


Këngëtarja ka mbajtur të përditësuar ndjekësit e saj me pushimet në Shqipëri, ku shpesh ka ndarë foto e video nga bregdeti fantastik i Sarandës. Së fundmi, Dua është shfaqur duke kërcyer nën ritmet e një kënge popullore shqiptare.


Ajo që vihet re, është se 25-vjeçarja kërcen mjaft bukur, madje dhe me një gotë rakie në kokë, tipike kjo për dasmat tradicionale shqiptare. View this post on Instagram

 A post shared by DUA LIPA (@dualipa)

Dua qëndron në mes të pistës, ndërsa pranë saj, duke e shoqëruar qëndrojnë të afërmit.

Kujtojmë se prej disa ditësh këngëtarja ndodhet në Shqipëri, ku ka vizituar pikat më piktoreske. Ajo ka shërbyer dhe si një promovuese mjaft e mirë për vendin, pasi ka reklamuar pamjet mahnitëse shqiptare për miliona ndjekësit e saj në “Instagram”.

1


Etiketa:

CLOSE
CLOSE
Pas