Aktualitet

Me heroinë me vete, arrestohet shoferi dhe pasagjerja në Tiranë


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 14:49 - 24/08/21 |
mapo.al

Një shofer bashkë me një pasagjere janë arrestuar në Tiranë pasi u kapën me drogë. 34-vjeçari u kap duke drejtuar mjetin nën efektin e lëndëve narkotike kurse me vete kishte dhe 39-vjeçaren me inicialet H.B.


Po ashtu policët i gjetën në mjet edhe një sasi lënde narkotike heroinë.


Nga ana tjetër në rrugën ‘’Jordan Misja” në Tiranë një 38-vjeçar ka goditur me thikë një 32-vjeçar.Autori është arrestuar menjëherë kurse 32-vjeçari ndodhet në spital jashtë rrezikut për jetën.Njoftimi i Policisë Tiranë
Vihen në pranga 3 shtetas, për vepra të ndryshme penale.Specialistët e Seksionit për Hetimin e Narkotikëve bënë arrestimin në flagrancë të shtetasve M. Z., 34 vjeç dhe H. B., 39 vjeçe, pasi gjatë kontrollit të ushtruar në mjetin që shtetasi M. Z., 34 vjeç, dyshohej se e drejtonte nën efektin e lëndëve narkotike, dhe pasagjere shtetasen H. B., Forcat e Posaçme “Shqiponjat” gjetën dhe sekuestruan një sasi me lëndë narkotike heroinë.

Lexo edhe :  Sherr me thika mes 16-vjeçarëve në Tiranë, njëri përfundon në spital 

Nga specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Nr.3 u bë arrestimi në flagrancë i shtetasit A. V., 38 vjeç, sepse më datë 23.08.2021, në rrugën “Jordan Misja”, për motive të dobëta, ka goditur me mjet prerës (thikë), shtetasin E. S., 32 vjeç, i cili ndodhet në spital, jashtë rrezikut për jetën.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë, për veprime të mëtejshme.

1


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas