Aktualitet

Më i vogli 5 muajsh, 8 fëmijë me Covid tek Pediatria


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 15:31 - 03/02/21 |
mapo.al

Covid-19 ka prekur jo vetëm të rriturit, por edhe fëmijët. Aktualisht tek Pediatria ndodhen të shtruar 8 fëmijë me koronavirus.

Mësohet se më i vogli prej tyre është 5 muajsh, ndërsa mosha e të tjerëve varion deri në 10 vjeç.


Gjendja shëndetësore e fëmijëve është stabël, dhe si simptomë kryesore kanë temperaturën.
Risjellim në vëmendje se në Shqipëri ka ndërruar jetë vetëm një fëmijë nga Covid-19. Në 24 orët e fundit, regjistrohen 942 raste të reja dhe 5 viktima.


1Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas