Politika

Me kë e ka ministri i Jashtëm? Bushati: Qortimet e Qemal Stafës, aktuale dhe sot
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 11:36 - 05/05/18 |
mapo.al

Ministri i Jashtëm Ditmir Bushati ka nderuar në Shkodër kujtimin e Dëshmorëve të Atdheut, dhe veprën e martirëve të luftës antifashiste.


“Ylli polar në Shkodër ishte antifashizmi, vlerat e së drejtës dhe demokracisë. Qortimet e Qemal Stafës janë aktuale dhe sot. Mësimet e Qemal Stafës janë aktuale dhe sot pasi flet për sfida të mëdha që duhet t’i kapërcejmë së bashku. Ne duhet të respektojmë veten tonë, luftën antifashiste, mbi të ndërtohet ngrehina e Bashkimit Evropian, ne duhet të respektojmë martirët e demokracisë, ata njerëz që vdiqën në burgjet e komunizmit”, tha Bushati.


Shkodra, vijoi ai, është vendi që priti hebrenjtë dhe u rreshtua në anën e duhur ta historisë dhe ka një vlerë demokratike dhe është detyra e secilit prej nesh të mbajë gjallë këto vlera.


<
>
3c002662-1eb8-44cc-8de5-c2fce575e2f5 4f9d2630-049d-4222-b8c3-bd06b61d9284 75b38206-2bc4-45c7-906c-38ab607d62fe f34a66d8-a52c-47ba-8fe6-b727e6dd427f
Etiketa: , , ,

Pas